+420 607 236 390
ing. Ivan Wallenfels, truhlářství - tesařství, Zadní Poříčí 10, 262 72 Březnice, tel.:+420 607 236 390, e-mail: Wallenfels@seznam.czKonstrukce


Konstrukce pergolyPergola Palmira® je vyrobena z kvalitního lepeného smrkového dřeva. Na všechny hlavní konstrukční prvky jsou použity tzv. KVH hranoly (lepené profily) a tzv. mimostředové dřevo. KVH hranoly jsou kontrolované a certifikované již z výroby.
Rovněž krokve, které jsou lepeny ze smrkového dřeva do oblouku. Obloukovým tvarem je zaručena vyšší únosnost celé střechy. Pokud si zákazník přeje, dodáme i statický výpočet pro únosnost střechy.


Konstrukce střechy je důmyslně vyztužena hranoly (napříč oproti obloukovým krokvím). To jednak ještě více zpevňuje střechu a zároveň vylepšuje podklad pro polykarbonátovou krytinu. Křížením je vytvořen i rošt pro umístnění treláží či jiných stínících materiálů. Křížení krokví a podélného vyztužení také přispívá k pěknému vzhledu pergoly.Pozednice a obloukové krokve jsou podepřeny obloukovými "pásky" a to ještě vice zdůrazňuje elegantní vzhled pergoly.
Dovolte jednu poznámku. Často se zákazník obává vysoké ceny, je-li použit KVH hranol. Cena za 1 m3 KVH hranolů je sice vyšší, ale jestliže započteme veškerou práci nutnou k opracování a vysušení normálních hranolů, paradoxně nám vyjdou náklady na výrobek stejné, někdy dokonce nižší za použití KVH hranolů.
Všechny lepené prvky zaručují tu nejvyšší možnou kvalitu výrobku a hlavně zabraňují kroucení a praskání dřeva.