+420 607 236 390
ing. Ivan Wallenfels, truhlářství - tesařství, Zadní Poříčí 10, 262 72 Březnice, tel.:+420 607 236 390, e-mail: Wallenfels@seznam.czUpozornění

Na výrobcích, reklamních materiálech i webových stránkách se vyskytuje často věta – upozornění:


Důležité upozornění:
Výrobky typu pergola Palmira® jsou chráněny průmyslovým vzorem
a Palmira®  je ochrannou známkou široké skupiny výrobků ze dřeva
1.) Ochrana duševního vlastnictví

Samotné upozornění je jistě snadno pochopitelné, přesto jsme zaznamenali snahu některých "vychytralých nepoctivců", kteří se snaží napodobovat naše výrobky. Boj s takovými "nepoctivci" je dnes jednodušší než dříve, a rovněž postihy jsou cestou práva lépe "vymožitelné" a mnohdy pro nepoctivce představují i katastrofální rozměry. Ale jak to tak vypadá, jsou pořád mezi námi tací, kteří se snaží "parazitovat" na úkor jiných. Tito "vychytralí" si myslí, že nějakou změnou, úpravou materiálu, barvy, vzhledu a podobně si mohou dovolit "přisvojit" a vyrábět tento výrobek. Někteří "vychytralci" se ani nesnaží změnit vzhled či materiál výrobku a prachsprostě ho "okopírují". Jiní se snaží "parazitovat" na dobré pověsti naší firmy například kopírováním našich fotografií a textů.


Proto všem, kdo souhlasí s naším názorem a chtějí nám, ale i sobě pomoc, nabízíme spolupráci:2.) Spolupráce v boji proti nepoctivcům a vychytralým

Finanční a časová náročnost při vzniku nového výrobku je veliká, a proto je i důvod bojovat proti "nepoctivcům".

Protože všechny snahy "nepoctivců a vychytralých" vedou k jedinému, a sice k jejich bezdůvodnému obohacování, rozhodli jsme se razantně bojovat se všemi "nepoctivci a vychytralými" cestou práva.

Soudní spory proti "nepoctivcům" v dnešní době již nejsou marné a my budeme vždy požadovat vyrovnání, jak majetkové újmy, tak i všech dalších práv z toho vyplývajících.


Soudní proces s takovými "vychytralci" bývá účinnou ochranou, protože těžiště právní ochrany proti porušování práv z průmyslového vlastnictví spočívá jak v prostředcích občanského zákoníku, tak především v prostředcích obchodního zákoníku (hlavně ve smyslu nekalosoutěžního jednání).


Právní kanceláře se dnes specializují na tento druh práva a na základě našich podnětů účinně podávají žaloby.