ing. Ivan Wallenfels, truhlářství - tesařství, Zadní Poříčí 10, 262 72 Březnice, tel.:+420 607 236 390, e-mail: Wallenfels@seznam.czOstatní pergoly a altány


Pergoly, altány a přístřešky na auta Palmira® s obloukovou střechou není jediným typem, který dodáváme.
Samozřejmě vám rádi vyrobíme a namontujeme i jiné druhy pergol a dalších dřevostaveb.

Pro výrobu se snažíme využívat výpočetní techniku a taky přednosti moderních technologií CNC center. Pergoly jsou potom vyrobeny s vysokou přesností.
Zajímavé ovšem je, že hodně zákazníků si přeje "ruční práci" a aby byla vidět na výrobku.

Pergola s valbovou střechou. Tento typ pergoly děláme snad nejčastěji. Typ valbové střechy je oblíben pro svůj tradiční vzhled.
Na zastřešení valbových střech pergol se často požívá stejná krytina jako je na obytném domě.

Dalším typem jsou pergoly s pultovou střechou, které mají tu výhodu, že se dají nenásilným způsobem začlenit k obytnému domu.
Zákazníci ve většině případů již mají připravenou plochu pro přístřešek vedle domu, ale taky to někdy bývá třeba terasa, kterou si přeje zákazník zastřešit.
Nejčastěji se k zastřešení tohoto typu pergoly používá dutinkový polykarbonát.

Moderní pergoly jsou stále častěji navrhovány architekty k moderním stavbám jak rodinných domů, tak v oblasti komerční výstavby.
Mnohokrát v půdorysu nemají pravý úhel. Ve fotogalerii je uveden příklad takové pergoly a přesto, že nikde na pergole nenajdete pravý úhel, pergola byla vyrobena tak, aby jako krytina byl použit nějaký typ dutinkového polykarbonátu.


Dalším typem staveb jsou různé altány. Opět fantazii se meze nekladou - co se týče tvarů a různých provedení.


Příklady postavených či rekonstruovaných dřevěných chatek jsou rovněž uvedeny ve fotogalerii.


Často má zákazník jasnou představu, jakou pergolu, altán nebo přístřešek by chtěl postavit na své zahradě. Ale pokud nevíte, jakou pergolu chcete, postačí i přinesené fotografie, časopis nebo video z dovolené.K výrobě používáme skoro výhradně opět lepené tzv. KVH nebo BSH hranoly a mimo-středové dřevo, které nepraská a nekroutí se a povrchovou úpravu lazury od firem Remmers® a OSMO® .


Jedině tak víme, že vznikne hodnotná stavba na vaší zahradě.

+420 607 236 390