+420 607 236 390
ing. Ivan Wallenfels, truhlářství - tesařství, Zadní Poříčí 10, 262 72 Březnice, tel.:+420 607 236 390, e-mail: Wallenfels@seznam.czOstatní výrobky


V našem truhlářství se nejvíce specializujeme na zakázkový nábytek. Zákazník si často přináší svoji představu o nábytku ve formě nákresu či fotografie, ale častěji nás zákazníci kontaktují především z důvodu atypičnosti nábytku a tedy proto, že takový výrobek není na trhu. Nábytek vyrábíme z materiálů podle požadavku zákazníka, jak z velkoplošných materiálů (dřevovláknité desky potažené folií, častěji přírodní dýhou), tak i z masivního materiálu. Abychom "šetřili kapsu zákazníka", používáme kombinaci dřeva, desek a dýhy. Tím docílíme jednak efektu, že vše je vyrobeno jako z masivu, ale zároveň u velkých ploch se nemusíme obávat, že dojde k deformaci vlivem teploty či vzdušné vlhkosti. V případě nábytku z masivu a dýh je potřeba zvolit vhodnou povrchovou úpravu, kterou volíme dle požadavku zákazníka. Samozřejmostí jsou různé typy moření a stříkání rozmanitými laky, ale v poslední době si zákazníci oblíbili moderní způsob povrchové úpravy voskem či vosko-olejem. Oleje a vosky jsou čiré nebo jsou "kolorovány" do nejrůznějších odstínů a patin. Vosky a oleje mají příjemný sametový nádech a jsou příjemné na dotyk a jejich výhoda je jednoduchosti údržby nábytku a snadná případná oprava poškozených míst.

Mezi nábytek patří i kuchyňské linky. Jsme schopni vyrobit kuchyni na přání zákazníka počínaje od lamina, přes dýhu až po masiv. Kuchyňská dvířka nejčastěji vyrábíme z masivu, z kombinace masivu a dýhy, nebo jednoduchá dvířka z lamina. Pokud to zákazník vyžaduje, používáme také kupovaná foliovaná dvířka, vyráběná různými výrobci, v nejrůznějších odstínech a provedení. Dalším typem nábytku jsou samozřejmě různé vestavné skříně.

Oproti většině kuchyňských a nábytkových studií, máme jako zakázkové truhlářství výhodu především v tom, že můžeme kombinovat různé materiály podle přání zákazníků (například masiv - dýha - lamino) a rovněž můžeme reagovat na různé atypičnosti výrobku. Studia bývají omezeny nabídkou velkovýrobců a zároveň je pro ně těžké něco vyrábět navíc.

Navrhneme a vyrobíme Vám schody podle vašich představ a také Vám poradíme jaký typ schodů si vybrat, aby Vaše nové schody byly pohodlné. Častým typem schodů, které vyrábíme, jsou schody samonosné nebo schody přímé. Za zmínku určitě stojí třeba schody tzv. "mlynářské". Schody mlynářské lze použít všude tam, kde je málo místa a kde je příliš velké stoupání schodů. Mnohdy dřevěné schody jsou doplněny či kombinovány s jinými materiály, jako je například kované železo nebo moderní sklo.


Okna a dveře, které se u nás vyrábějí, jsou většinou atypické. Specializujeme se na staré typy dveří a především oken, které ne každá truhlárna chce nebo umí vyrobit.

Co dobře umíme, jsou obklady stěn, stropů a podhledů. Ve fotogalerii je příklad, kdy jsme dostali zakázku podbití z palubek do oblouku, s kterou si více firem "vylámalo zuby".

Rovněž provádíme pokládku podlah z masivních podlahových prken nebo tzv. plovoucích podlah. V případě podlah z masivu děláme i finální povrchovou úpravu, kterou si zákazník může zvolit sám. A sice od lakování až po různé typy voskování a olejování.

Provádíme rekonstrukce a vybavení prodejen a jiných provozoven. Tyto práce jsou navrženy většinou architekty a jsou prováděny pod jejich dozorem. Příkladem je kompletní vybavení prodejny dubovým nábytkem, který má povrchovou úpravu voskováním. Jiným příkladem je třeba vybavení pizzerie, včetně vstupních portálů ve velkém obchodním centru.

Máte-li zájem o více informací k naší další výrobě, podívejte se prosím na naše další stránky

www.truhlarstvi-pribram.cz             a                www.mywood.eu