+420 607 236 390
ing. Ivan Wallenfels, truhlářství - tesařství, Zadní Poříčí 10, 262 72 Březnice, tel.:+420 607 236 390, e-mail: Wallenfels@seznam.czPříslušenstvíSamotný návrh pergoly Palmira® dovoluje popustit uzdu vaší fantazii, ale teprve příslušenstvím pergoly získává pergola na své konečné kráse a na originálnosti.

Elegantní  tvar pergoly Palmira®  vyzdvihují  různé doplňky a příslušenství

Nejčastěji zákazníky objednávaná je jednoznačně závětrná stěna s okenicemi. Oddělení stěnou s okenicemi, dává pocit útulnosti a přirozenosti.
Okenicová stěna se zavřenými okenicemi zajistí Vaše soukromí či ochrání při nepřízni počasí. A naopak, je-li krásné počasí, můžete se radovat otevřeným pohledem. Závětrná stěna s okenicemi působí elegantně a netradičně a jistě se bude líbit i Vašim návštěvám. Závětrnou stěnu s okenicemi lze vyrobit různými způsoby a rovněž princip otevírání okenic může být různý. Otevírání okenic bývá konstruováno nejčastěji otevíráním křídel ven, ale rovněž lze okenice vyrobit tak, aby se křídla při otevření skládaly vedle sebe u sloupu. Také lze používat okenice stejným způsobem, jako je na vestavných skříních, tedy zašupováním.
Zákazníkovi rádi poradíme, jaký typ by byl pro něho nejvhodnější. Pod otevřenými okenicemi lze umístnit truhlíky na květiny a to někdy je taková "třešnička na dortu".

Dalším důležitým příslušenstvím jsou střešní treláže, které ještě více tlumí sluneční záření. Střešní treláže je vlastně mřížoví, které je instalováno nejčastěji do stropních dílců a hlavním úkolem treláží jejich stínící účinek. Treláže lze vyrobit různými způsoby.

Ve fotogalerii jsou na obrázcích vidět tzv."zesílené sloupy". Zesílenými sloupy se dosáhne ještě mohutnějšího, členitějšího vzhledu pergoly a je to další estetický, velmi oblíbený prvek. Provedení zesílených sloupů jsou rovněž různá, jak je vidět na obrázcích.Samozřejmostí jsou doplňky jako různá zábradlí a závětrné stěny z treláží, palubek, plných prken atd.

A stručně další příslušenství obloukové pergoly Palmira®  :


"    střecha z podbitých palubek a šindele
"    okapové systémy
"    více druhů střešní stínící mřížky (treláže)
"    použití rákosu na střešní treláže nebo stěnové panely
"    závětrné a ozdobné stěny rozmanitých tvarů
"    výplňová stěna plná -mřížkovaná
"    ozdobné zesílené sloupy
"    zábradlí (svislé - vodorovné - mřížkové)
"    různý zahradní nábytek
"    různé doplňky jako květináče, stojany a police
"    zahradní grily a krby
Během sjednávání zakázky je zákazník informován o všech dostupných a vhodných doplňcích k pergole, ze kterých si může vybrat.
Samozřejmě si zákazník může po určitě době tyto doplňky doobjednat.