+420 607 236 390
ing. Ivan Wallenfels, truhlářství - tesařství, Zadní Poříčí 10, 262 72 Březnice, tel.:+420 607 236 390, e-mail: Wallenfels@seznam.czPovrchová úprava


Pergolu Palmira®  dodáváme s povrchovou úpravou.  K ošetření dřeva výhradně používáme prostředky od firmy Remmers® nebo případně od firmy OSMO®. Obě povrchové úpravy jsou velmi kvalitní.  Odstíny jsou vzájemně míchatelné a tímto způsobem mohou vzniknout zajímavé odstíny (myšleno odstíny vždy od jednoho výrobce)

Pergolu Palmira® lze také dodat bez povrchové úpravy. Přesto povrchovou úpravu důrazně doporučujeme.


Pro zvídavé zákazníky :


1. Něco o povrchové úpravě Remmers® :

Základní vrstva je dekorativní lazura Aidol HK-Lasur,  která je určena pro venkovní použití, s obsahem rozpouštědel a s kombinací nejmodernějších účinných látek. Je určena k ošetření staticky namáhaných venkovních dřevěných dílců bez kontaktu se zemí, např. obložení, bednění, ploty, vrata, pergoly, zahradní domky a jiné. Lazura zajistí ochranu vůči zamodrání, řasám a plísním, škůdcům, UV-záření, vlhkosti. Navíc proniká hluboko do dřeva a netrhá se. Zároveň je prodyšná a reguluje vlhkost.

Vrchní vrstva je dekorativní, syntetická středně-vrstvá lazura Aidol Langzeit-Lasur, s kterou je dosažení snadno udržovatelných povrchů a ploch, na pergoly, altány, dřevěná obložení, okna apod. Vyniká velkou odolností vůči klimatickým vlivům, zajišťuje dosažení vynikající kvality povrchu a odpuzuje nečistoty. Hlavní výhodou je velmi snadná údržba.

Zakladní odstíny:

Podle vzorníků firmy Remmers® a podle jejich původních názvů si můžete udělat představu o základních odstínech:
(Farbloss (bezbarvý), Hemmloc,    Eiche, Eiche rustika, Kiefer, Pinie, Mahagoni, Teak, Nussbaum, Palisander, Tannengrün) a mnoho dalších
ozn.: pro jednoznačnou komunikaci je úmyslně použito původních názvů odstínů, v souladu se vzorníky firmy OSMO.

2. Něco o povrchové úpravě OSMO® :

Jako základní vrstvu používáme nejčastěji Ochranné olejové lazury, které zajišťují konstruktivní a dekorativní dlouhodobou ochranu pro veškeré dřevo ve vnějších prostorách. Tato povrchová je transparentní s líbivým polomatným povrchem, odolným vůči povětrnostním vlivům (silně odpuzuje vodu).

I když olejové lazury jsou odolné proti UV záření, jako poslední vrstvu doporučujeme ochranný olejový UV nátěr s UV ochranným faktorem 12. Tento ochranný olej je vyroben na bázi přírodních olejů s otevřenými póry.

Neodlupuje se, nepraská a nevytváří šupiny, odpuzuje vodu a nečistoty, rovněž zabraňuje procesu šednutí dřeva a výborně reguluje vlhkost dřeva (snižuje bobtnání či sesychání dřeva).

Pokud se UV ochranný olej OSMO použije jako konečný nátěr na již barevně upravené dřevo, pak výrazně prodlužuje dobu mezi renovačními intervaly.

Podle vzorníků firmy OSMO®.  a podle jejich původních názvů si můžete udělat představu o základních odstínech:
700 borovice, 702 modřín, 703 mahagon, 704 Kaštan, 710 pinie, 706 dub, 707 ořech, 708 týk, 712 ebenové dřevo, 727 palisandr, 728 cedr, 729 jedlově zelená, 900 bílá, 903 bazaltově šedá, 1415 Gard zelená, 905 Patina

Pozn.: pro jednoznačnou komunikaci je úmyslně použito původních názvů odstínů, v souladu se vzorníky firmy OSMO.