+420 607 236 390
ing. Ivan Wallenfels, truhlářství - tesařství, Zadní Poříčí 10, 262 72 Březnice, tel.:+420 607 236 390, e-mail: Wallenfels@seznam.czVrata Palmira®

Dřevěná vrata do statků, hospodářských stavení či historických objektů jsou naší další specializací. Výroba dřevěných vrat má v naší firmě letitou tradici a za tu dobu jsme nasbírali mnoho zkušeností s jejich výrobou. Aby vznikly kvalitní vrata, je potřeba především kvalitní materiál, proto používáme moderní lepené dřevo tzv. mimo-středové dřevo, které se nekroutí a nepraská. Nejčastěji požíváme dřevo smrkové, ale například na historické objekty je často požadováno například dřevo dubové, případně modřínové.

Vjezdová vrata do statků děláme snad nejčastěji. Bývají mohutné konstrukce, například jejich výška může být kolem 4m a jejich hmotnost může dosáhnout i třeba 300kg. Přesto, díky pantům vlastní konstrukce manipulace s vraty (seřízení, namazání pantů atd.) je záležitost doslova minutová a tuto práci zvládne i žena či důchodce.

Výroba vrat do historických objektů je ve většině případů podle starého vzoru či pod dohledem památkářů, zde samozřejmě používáme starých postupů a technologií. Rovněž výhradně používáme ručně kované panty.

Vzhled vrat do různých usedlostí a obytných domů ve většině případů záleží na výběru majitele nemovitosti. Často si ale majitel nechá od nás poradit a našim cílem je vždy se "trefit" do stylu nemovitosti tak, aby vjezdová vrata harmonizovala s celkovým objektem. 

A někdy se zákazníkům líbí třeba vrata v americkém country stylu. Takový případ je uveden ve fotogalerii. Zákazník si dodal vlastní návrh vrat a v tomto případě před vlastní realizací se navíc dělal model ve skutečné velikosti, aby se ujasnily detaily. Vrata jsou vybavena automatickým pohonem - otvíračem vrat.

Dalším častým typem jsou vrata do garáže. Ve fotogalerii je uveden příklad, kdy se vlastně jednalo o nová vrata v rámci rekonstrukce. Jak to vypadalo dříve a jak potom si můžete prohlédnout také ve fotogalerii.

Ve stylu vrat samozřejmě vyrobíme i vchodová vrátka nebo dveře.Příslušenství vrat:

Kovové panty vlastní konstrukce a výroby jsou nejdůležitějším příslušenstvím vrat. Pokud vrata neusazujeme do původních kování (jen ve zvláštních případech), pak požíváme kovové panty, které jsou lehce seřiditelné do všech směrů. Navíc panty jsou opatřeny maznicí, proto celá údržba vrat je velmi jednoduchá

Závory a kování jsou samozřejmostí a jejich provedení je různé (podle okolností a podle výběru zákazníka).

Někdy si zákazník přeje ozdobné kované panty. V naprosté většině se jedná prvek ozdobný a ne funkční. Příklady ozdobných pantů, pásovin a různých mřížek jsou uvedeny ve fotogalerii.

Co ovšem stojí za zmínku, jsou měděné okapnice, které se dávají jako ochrana před povětrnostními vlivy. Vrata jsou často vystaveny extrémním povětrnostním podmínkám, proto instalované měděné okapnice jsou významným prvkem, který prodlouží životnost vrat.

Jako příslušenství považujeme i různé okopové plechy, které nejsou pouze jako ochrana proti okopávání dřevěného povrchu, ale často jsou i ochranou před "dotěrnými" psy.


Z různých referencí od našich zákazníků můžeme říct, že
k přednostem našich dřevěných vrat patří:
- zachování původního venkovského nebo historického vzhledu -
- funkční kování - především jednoduše seřiditelné panty do všech směrů s maznicemi -
- použití moderních materiálů (například lepené dřevo, které se nekroutí a nepraská) -
- použití kvalitní povrchové úpravy, která je trvanlivá a jednoduše se udržuje -